אני מרגיש צורך לתת איזו קונטרה למכתב המרגיז והמקומם שכתב רוג'ר ווטרס, שהוא כידוע פועל באופן נמרץ לבטל הופעות כאן בישראל, ובעניין הזה גם ניסה לשכנע את ניל יאנג שלא יגיע, אני מקווה שהוא לא יצליח, וכשיירגעו הרוחות ניל יאנג יגיע. (נכתב ביולי 2014 ומעולם לא נשלח)

--

ניל יקר, אתה בטח לא מכיר אותי אבל אני מכיר ומוקיר אותך כבר ארבעים שנה.

אז תדע לך שארבעים אלף האיש שהיו אמורים לקבל את פניך בפארק הירקון הם פחות או יותר כמוני, אנשים שוחרי שלום וכבוד לאדם באשר הוא אדם, אנשים שגדלו על שיריך, בוגרי ופליטי חזון תיקון העולם שפרח בשנות השישים ושאתה הוא אחד מנציגיו הבולטים והחשובים. ביטול הופעה בפני קהל כזה לא עושה כלום למען שלום אנושיות תקווה ואחווה בין אנושית. להיפך. הוא רק מחליש, מתסכל ומביא ייאוש ותסכול במקום תקווה ואמונה שיכול להיות עולם טוב יותר. בואך אלינו ידליק נר גדול בלילה החשוך הזה, ואם תישא תפילה בקולך הצלול למען שפיות ואור הקהל הגדול יענה לך אמן.

בתוך עמי אני יושב ואני אומר לך שיש כאן רוב גדול של אנשים לא מתלהמים ולא קיצונים ולא קנאים שממש לא שמחים ולא מתמוגגים לראות ילדים חפים מפשע נהרגים,

להיפך, המצב הזה מתסכל אותנו והוא נכפה עלינו שלא מרצוננו. אנחנו חיים במקום קשה ובמציאות לא סבירה, הקנאות הקיצונית מרימה ראש וכופה עלינו סדר יום שאנחנו ממש לא רוצים בו.

נביאי ישראל מדברים על עולם מתוקן שבו האנושות הופכת את כלי ההרס והמלחמה לכלים של בנייה וצמיחה .המנהיגים הרוחניים העתיקים של עם ישראל, שאנחנו קוראים להם חז"ל, אמרו: חביב אדם שנברא בצלם אלוהים וזו היא המורשת היהודית האמיתית.

אנחנו כאן מתפללים ומייחלים ומקוים שתמצא דרך לצאת מהמצב הסבוך הזה שנקלענו אליו וכשיגיעו ימים שקטים יותר אני מצפה לראותך כאן שר את שיריך הנפלאים.

שלך בכבוד רב
א. בנאי.